Powrót do OGŁOSZENIA PARAFIALNE ROK 2020

Archiwum ogłoszeń – grudzień 2019 r.

6.12.2020

 • Przypominamy, że przez cały Adwent w dni powszednie o 6.3o odprawiamy Roraty. Zapraszamy.
 • Począwszy od dzisiaj przez wszystkie niedziele i uroczystości grudnia i stycznia o godz. 12.oo Radio Bogoria będzie transmitować Msze Św. z naszego kościoła. Zachęcamy do zainteresowania się tą ciekawą inicjatywą.
 • We  wtorek będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. zostaną odprawione o godz. 6.3o, 8.oo, 9.oo, 17.3o i 18.3o.

Zapraszamy na godz. 12.oo na wspólną modlitwę w Godzinie Łaski.

 • Pod chórem wyłożona jest Księga Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i Zagrożonego. Zachęcamy do specjalnej modlitwy w intencji konkretnego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki oraz do wpisu do w/w Księgi.
 • W najbliższy piątek rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je w tym roku Ojciec Krzysztof Pałys, dominikanin. Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi będą odprawione w piątek i w sobotę o godz. 9.oo, 1o.3o, 18.3o i o 20.oo. Nie będzie Mszy Św. o 8.oo, a Msza Św. roratnia o godz. 6:30 będzie bez nauki rekolekcyjnej. W niedzielę Msze Św. z naukami wg stałego porządku.

Transmisje  Mszy Św. rekolekcyjnych na stronie Facebooka: w piątek i w sobotę o godz. 18.3o, w niedzielę – o godz. 12.oo i 18.3o.

Przypominamy o konieczności zachowania obowiązujących podczas pandemii obostrzeń.

 • Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej. Są też do nabycia świece na stół wigilijny.
 • Dzisiejsza druga niedziela Adwentu już po raz 21. obchodzona jest jako Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po Mszach Św. do puszek zbieramy ofiary, które będą wsparciem dla diecezji i wiernych.
 • Duszpasterstwo MISJA zaprasza wszystkich do włączenia się w akcję „PACZUSZKA DLA MALUSZKA”. Jest to akcja, podczas której zbieramy i przygotowujemy z ofiarowanych nam darów świąteczne prezenty dla dzieci. Potrzebne będą przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam. Jej adresatami są domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dziecka. Symbolem akcji jest specjalna „paczuszkowa” bombka. W naszym kościele bombki wiszą w prawej nawie kościoła, a zakupione dary można przynosić przez najbliższy tydzień do zakrystii kościoła bądź kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Po zakończonej akcji, młodzież zawiezie zebrane dary do Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Dziękujemy tym, którzy włączą się w pomoc potrzebującym matkom i dzieciom.
 • Istnieje możliwość pomocy w odrabianiu lekcji bądź udzielania korepetycji dla dzieci klas I-IV. Pomoc oferuje wykwalifikowana pani pedagog. Zainteresowanych po bliższe informacje zapraszamy do kancelarii parafialnej.
 • W tym roku w ramach wizyty duszpasterskiej zapraszamy parafian na Mszę św. o 18.3o, podczas której będziemy się modlić w intencji rodzin mieszkających w danym domu lub bloku. Udzielimy specjalnego błogosławieństwa oraz podarujemy pamiątkowy obrazek dla rodziny i dla dzieci.

Program spotkań dla wiernych:

  7.12. – poniedziałek  – ul. Sienkiewicza 49B

  8.12. – wtorek – ul. Sienkiewicza 45C

  9.12. – środa – ul. Sienkiewicza45A/45B

10.12. – czwartek – ul. Sienkiewicza 47A/47B

14.12. poniedziałek – ul. Sienkiewicza 49A/43A

15.12. – wtorek – ul. Montwiłła 71

 • Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

13.12.2020

 • Dziś mamy trzeci i ostatni dzień rekolekcji adwentowych. Dziękujemy naszemu rekolekcjoniście o. Krzysztofowi za prowadzenie nas drogami adwentowego czuwania i przygotowanie serc na święta Bożego Narodzenia.

Życzymy też obfitości Bożych łask i błogosławieństwa na dalsze posługiwanie na Bożą chwałę i ku pożytkowi ludzi.

 • Po Mszach Św. ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki.
 • Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej. Są też do nabycia świece na stół wigilijny.
 • Do chorych udamy się w sobotę 19 grudnia przed południem. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
 • Zapraszamy wszystkich do włączenia się w inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce ” Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”.

Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/ mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia o godz. 19.3o. Jest to nawiązanie do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy zapalając świecę w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.

 • Bardzo dziękuję za Waszą materialną troskę o nasz kościół. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • Dziękujemy także wszystkim, którzy włączyli się w akcję PACZUSZKA DLA MALUSZKA. To piękny dar, który trafi do najbardziej potrzebujących matek i dzieci z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Podsumowanie akcji z naszej parafii przedstawimy w połowie tygodnia na naszej stronie internetowej.
 • W tym roku w ramach wizyty duszpasterskiej zapraszamy parafian na Mszę św. o 18.3o, podczas której będziemy się modlić w intencji rodzin mieszkających w danym domu lub bloku. Udzielimy specjalnego błogosławieństwa oraz podarujemy pamiątkowy obrazek dla rodziny i dla dzieci.

Program spotkań dla wiernych:

14.12, poniedziałek – ul. Sienkiewicza 49A/43A

15.12, wtorek – ul. Montwiłła 71

16.12, środa – Montwiłła – domy jednorodzinne

17.12, czwartek – ul. Zaścianek, ul. Waryńskiego, ul. Zagaje, ul. Kłopot,

                                    ul. Sprawna

18.12, piątek – ul. Nowa, ul. Spokojna, ul. Akacjowa, ul. Olszowa, ul. Żwirowa,  

                              ul. Purpurowa

19.12, sobota – ul. Radońska, ul. Maczka, ul. Andersa, ul. Sikorskiego

21.12, poniedziałek – ul. Na Grobli, ul. Chrobrego, ul. Dąbrówki,

                                           ul. Mieszka I, ul. Piękna, ul. Przodowników Pracy

22.12, wtorek – ul. Batorego, ul. Ślusarska, ul. Wiewiórki, ul. Pańska

23.12, środa – ul. Emilii Plater, ul. Warszawska

 • Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

20.12.2020

 • Dziś ostatnia już niedziela Adwentu. W najbliższy czwartek w Wigilię Bożego Narodzenia zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.3o. Dzieci tego dnia otrzymają specjalne prezenty.
 • W Wigilię zachowujemy tradycyjny post. Msze Święte będą odprawiane tylko rano o godz. 6.3o i 8.oo.

Kancelaria parafialne będzie nieczynna. Nie będzie też Mszy św. wieczornej.

O północy odprawimy Uroczystą Pasterkę. Pasterka będzie transmitowana na parafialnej stronie Facebooka.

Pozostałe Msze św. w I dzień Świąt o godz. 9.oo, 1o.3o, 12.oo, 18.3o (z transmisja na Facebooku) i o 2o.oo. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.oo.

Ofiary składane na tacę podczas Pasterki jak zawsze przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia.

 • W II dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia, Msze św. w/g porządku niedzielnego.  Z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy Św. o 13.15.

Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na KUL.

 • Następna niedziela to Święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy Św. o 13.15 będzie miało miejsce błogosławieństwo dzieci i ich rodziców.
 • Przypominamy o konieczności zachowania obowiązujących podczas pandemii obostrzeń – w naszym kościele może jednocześnie przebywać 26 osób z zachowaniem dystansu 2 m.
 • Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej. Są też do nabycia świece na stół wigilijny oraz sianko.
 • Parafialny zespół Caritas serdecznie dziękuje za dary otrzymane od Przedszkola Kubusia Puchatka nr 1.
 • Zostało przyniesione do kościoła światełko betlejemskie. Będzie je można zabrać ze sobą po Mszach św.
 • W ramach wizyty duszpasterskiej zapraszamy parafian na Mszę św. o 18.3o, podczas której modlimy się w intencji rodzin mieszkających w danym domu lub bloku. Udzielamy specjalnego błogosławieństwa oraz przekazujemy pamiątkowy obrazek dla rodziny i dla dzieci.

Program spotkań dla wiernych:

21.12, poniedziałek – ul. Na Grobli, ul. Chrobrego, ul. Dąbrówki,

                                           ul. Mieszka I, ul. Piękna, ul. Przodowników Pracy

22.12, wtorek – ul. Batorego, ul. Ślusarska, ul. Wiewiórki, ul. Pańska

23.12, środa – ul. Emilii Plater, ul. Warszawska

28.12 pon. – ul. Harcerska, ul. Zondka,

29.12 wt. – ul. Składowa, ul. Bojanka, ul. Tokarzewskiego

30.12 środa – ul. Kościuszki 4/6, 2

 • Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

27.12.2020

 • W związku z przeżywanym dzisiaj Świętem Świętej Rodziny podczas Mszy Św. o 13.15 w kaplicy będzie miało miejsce błogosławieństwo dzieci i ich rodziców.
 • We czwartek 31 grudnia – ostatni dzień roku kalendarzowego. Serdecznie zapraszamy na godz. 17.3o na Mszę św. dziękczynną za cały przeżyty rok 2020. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
 • W piątek 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze Św. wg porządku niedzielnego z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy Św. o godz. 13.15.

Jest to jednocześnie I Piątek miesiąca. Spowiedź św. będzie się rozpoczynać się przed każdą Mszą Św.

 • Najbliższa sobota to I Sobota miesiąca. Po Mszy Św. wieczornej odprawimy Wieczór Maryjny według stałego porządku. Zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21.oo.
 • Bardzo dziękuję za Waszą materialną troskę o nasz kościół. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie w grudniu kończącego się roku i w ramach wizyty duszpasterskiej przybyli do świątyni na wspólną modlitwę i błogosławieństwo.

Program spotkań dla wiernych w najbliższym czasie:

28.12, poniedziałek – ul. Harcerska, ul. Zondka,

29.12, wtorek – ul. Składowa, ul. Bojanka, ul. Tokarzewskiego,

30.12, środa – ul. Kościuszki 4/6, 2,

  2.01, sobota – ul. Kościuszki – niska zabudowa,

  4.01, poniedziałek – ul. Kilińskiego1, ul. Sienkiewicza 28

  5.01, wtorek – ul. Kilińskiego 3

 • Dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

Permalink do tego artykułu: http://swietaanna.mkw.pl/?page_id=5351

WP Facebook Like Send & Open Graph Meta powered by TutsKid.com.