Powrót do OGŁOSZENIA PARAFIALNE ROK 2020

Archiwum ogłoszeń – czerwiec 2020 r.

7.06.2020 r.

Dziś obchodzimy XIII Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy i zawierzamy Bożej Opatrzności obecny czas Kościoła i świata”. Chcemy dziękować za doświadczenie przez nas i naszych bliskich obecności Chrystusa w trudnym czasie pandemii oraz za dobro, które Opatrzność Boża zechce wyprowadzić z tych doświadczeń. Chcemy też prosić o ustanie zagrożenia, uzdrowienie chorych, za wszystkie służby i wolontariuszy oraz za zmarłych.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w niedziele oraz w dni powszednie o godz. 18.oo.

Przypominamy, że dzisiaj kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

W najbliższy czwartek 11 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą odprawiane tego dnia według porządku niedzielnego. W tym roku w związku z istniejącą sytuacją nie odbędzie się procesja ulicami naszego miasta. Po Mszy św. o godz. 12.oo wyruszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy, aby w tej procesji brała udział tylko asysta. Pozostali wierni niechaj pozostaną na swoich miejscach angażując się w śpiew liturgiczny.

Chcemy kultywować piękny zwyczaj codziennych procesji eucharystycznych w dawnej Oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy od piątku do przyszłego czwartku włącznie na godzinę 18.oo.

Bardzo dziękujemy Urzędowi Miasta za sześć ławek ustawionych od ubiegłej niedzieli przed kościołem.

Ze względów zdrowotnych zakończył pracę w naszej parafii pan kościelny Tadeusz Zagańczyk. Bardzo dziękujemy za wiele lat Jego zaangażowania i wiernej służby. Bycie kościelnym to funkcja bardzo dyskretna, a jednocześnie odpowiedzialna. Bardzo wiele zależy od wzajemnego zaufania oraz odpowiedzialności. I te właśnie cechy były istotą pełnienia posługi kościelnego przez pana Tadeusza. Życzymy Mu obfitości Bożego błogosławieństwa i daru zdrowia. I nie żegnamy się licząc na dalszą (może trochę inną) współpracę.

Obowiązki kościelnego objął pan Stanisław Rejnert. Panu Stanisławowi życzymy wytrwałości i opieki świętych patronów.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

14.06.2020 r.

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które są odprawiane codziennie o godz. 18.oo.

Do najbliższego czwartku włącznie każdego dnia po nabożeństwie czerwcowym wyrusza procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do udziału.

We czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcimy tradycyjne wianki przygotowane z ziół i kwiatów. Koło Przyjaciół Radia Maryja, przed nabożeństwem czerwcowym będzie rozprowadzało wianki. Dochód zostanie przeznaczony na dzieła Radia Maryja.

W piątek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. w tym dniu będą odprawione o godz. 7.oo, 8.oo, 9.oo, i 18.3o. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post.

W sobotę 20 czerwca o godz. 19.3o odbędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie zamierzają ochrzcić swoje dzieci.

W niedzielę za tydzień zapraszamy na 17.oo do kościoła młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

21.06.2020 r.

Wszystkich czcicieli NSPJ zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które są odprawiane codziennie o godz. 18.oo.

Dziś o godz. 17.00 w kościele, odbędzie się spotkanie młodzieży, która rok temu rozpoczęła przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

W najbliższą środę będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze Św. w tym dniu będą odprawione o godz. 7.oo, 8.oo, 9.oo, 17.3o i 18.3o. Msza św. zbiorowa w intencji Janów i Janin o godz. 17.3o. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu kończy się jakże nietypowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzież, by w ostatnim dniu roku szkolnego podczas Mszy Św. godnie podziękowały Panu Bogu za każde dobro, jakie w tym trudnym czasie stało się naszym udziałem.

W sobotę 27 czerwca o godz. 18.oo nasz parafianin o. diakon Karol Cetwiński w Tyńcu przyjmie święcenia kapłańskie z rąk J. E. Ks. Bp-a Michała Janochy. Mszę Św. prymicyjną odprawi w naszej parafii w niedzielę 5 lipca o godz. 12.oo. Pamiętajmy w naszych modlitwach o o. Karolu.

Dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

28.06.2020 r.

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy jednak nadal o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

Wczoraj nasz parafianin o. Karol Cetwiński przyjął święcenia prezbiteratu, święceń udzielił Ks. Biskup Michał Janocha. 5 lipca o godz. 12.00 odprawi Msze Święta Prymicyjną w naszym kościele.

Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze Św. będą odprawione o godz. 7.oo, 8.oo, 9.oo, 17.3o i 18.3o.

W tym tygodniu przypada:

I Piątek miesiąca; Msze Św. tego dnia będą odprawione o godz. 7.oo, 8.oo, 17.3o, 18.3o. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo. Spowiedź św. rozpocznie się 15 minut przed każdą Mszą Św. W tym dniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko przed południem. Chorych będziemy odwiedzać po uprzednim zgłoszeniu.

I Sobota miesiąca – po wieczornej Mszy Św. odprawimy wieczór maryjny według stałego porządku. Po Mszy Św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec o godz. 2o.oo i Apel Jasnogórski o 21.oo.

W tym roku z wiadomych względów nie odbędzie się piesza pielgrzymka do Lichenia

Ogólnopolska Pielgrzymka Przyjaciół Radia Maryja na Jasną Górę odbędzie się 11 lipca. Istnieje możliwość wyjazdu autokarem i z naszej parafii. Bliższe informacje znajdziemy na tablicach ogłoszeń parafialnych.

U progu czasu odpoczynku pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

Dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

Permalink do tego artykułu: http://swietaanna.mkw.pl/?page_id=4604