Ogłoszenia

19.03.2023


IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


⛪OGŁOSZENIA PARAFIALNE📢

♦ Dzisiaj kończymy rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy ks. Mateuszowi za trud prowadzenia nas ścieżkami rekolekcyjnego skupienia, za głoszone Boże Słowo. Dziękujemy za Jego obecność i życzymy, aby w swojej dalszej posłudze kapłańskiej nieustannie doświadczał Bożej miłości i łaski.

♦ Rekolekcje dla młodzieży rozpoczną się we środę 22 marca; przez dwa dni spotkania rekolekcyjne będą się odbywać w aulach szkół, trzeciego dnia młodzież będzie miała możliwość przystąpienie do Sakramentu Pokuty i do udziału we Mszy Św. w kościele.

♦ W ramach przygotowań do I Komunii Św. zapraszamy dzisiaj na godzinę 16.oo na Mszę św. dzieci klas trzecich z rodzicami. Odbiór strojów komunijnych będzie możliwy w sobotę o godz. 9.oo – szkoła nr 1, o godz. 1o.oo – szkoła nr 5, o godz. 11.oo – szkoła nr 6.

♦ Uroczystość Św. Józefa w tym roku przeniesiona jest na poniedziałek 20 marca. Msze Św. będą odprawione o godz. 7.oo, 8.oo, 9.oo, 17.3o i o 18.3o – w intencjach zbiorowych.

♦ W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. będą odprawione o godz. 7.oo, 8.oo, 9.oo, 17.3o i 18.3o.

Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. W jaki sposób można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji?

Należy odczytać formułę przyrzeczenia (najlepiej przed Krzyżem lub świętym obrazem) i od tego momentu przez kolejnych dziewięć miesięcy odmawiać jedną dowolnie wybraną tajemnicę różańca świętego oraz codzienną modlitwę. Dla zapamiętania dobrze jest zapisać datę rozpoczęcia i zakończenia modlitwy.

Księga adopcji będzie wyłożona pod chórem. Tam też znajdziemy materiały na ten temat.

♦ Również w sobotę 25 marca podczas Mszy Św. o 9.oo będziemy polecać Panu Bogu śp. ks. prał. Eugeniusza Dziedzica w pierwszą rocznicę jego śmierci.

♦ W najbliższy piątek 24 marca po raz siódmy wyruszy z Grodziska Mazowieckiego Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą Św. w naszym kościele o godz. 18.3o. Po Drodze Krzyżowej w godz. 3.oo-8.oo planowana jest w kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu.

♦ W sobotę na godzinę 1o.oo zapraszamy osoby ubogie i potrzebujące pomocy z naszej parafii na przedświąteczne spotkanie.

♦ Przypominamy o wielkopostnym dziele jałmużny – w najbliższą niedzielę, po każdej Mszy świętej, odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na wsparcie rozbudowy Szkoły Specjalnej „Krok po Kroku” dla dzieci z autyzmem, prowadzonej przez parafię bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie.

Można też do skarbonek pod chórem składać ofiary na rzecz biednych w parafii i na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

♦ W niedzielę 26 marca po Mszy o godz. 9:00 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci patronki naszej parafii św. Anny.

♦ Polecamy lekturę katolickiej prasy. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. W „Niedzieli” znajdziemy artykuł: „Męska twarz Kościoła” – w dobie kryzysu męskości panowie coraz częściej szukają w Kościele męskich wspólnot. W tygodniku „Idziemy” warto przeczytać tekst: „Towarzyszenie w drodze” – o zaletach kierownictwa duchowego.

♦ Dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.
Permalink do tego artykułu: http://swietaanna.mkw.pl/?page_id=2707

Archiwum ogłoszeń – czerwiec 2022

5.06.2022 Przeżywamy dzisiaj XV Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za błogosławionych  kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką.” Po Mszach Św. do puszek będą zbierane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej. Dzisiaj o 12.oo Mszę Św. Prymicyjną odprawi i udzieli specjalnego błogosławieństwa posługujący w naszej parafii ks. Adam Janowski. Zapraszamy. Także dzisiaj o 16.oo rozpoczynamy …

Archiwum ogłoszeń – kwiecień 2022 r.

3.10.2022 W minioną środę na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy byłego proboszcza naszej parafii Księdza Prałata Eugeniusz Dziedzica. Raz jeszcze dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji uroczystości pogrzebowych Panu Burmistrzowi i Urzędowi Miasta oraz Zakładowi Pogrzebowemu państwa Koperskich. Dziękujemy też wszystkim za udział w Mszach Św. żałobnych i wspólną modlitwę. Od dzisiejszej – piątej – …

Archiwum ogłoszeń – lipiec 2022

3.07.2022 W najbliższy wtorek o 18.oo. będziemy polecać Panu Bogu naszych zmarłych w wypominkach całorocznych; następnie w ich intencji zostanie odprawiona Msza Św. W piątek 8 lipca przywitamy o 17.45 Pieszą Pielgrzymkę Mariańską zmierzającą do M.B. Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski. W związku z trwającym remontem domu parafialnego prosimy o życzliwe przyjęcie pielgrzymów, ewentualne zakwaterowanie. Zapraszamy …

Archiwum ogłoszeń – luty 2022 r.

6.02.2022 W najbliższy piątek 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przypada XXX Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy tego dnia osoby chore oraz ich opiekunów na Mszę Św. o 9.oo połączoną z Sakramentem Chorych. W ramach przygotowań do I Komunii Św. zapraszamy w niedzielę za tydzień na godzinę 16.oo na Mszę św. dzieci klas trzecich …

Archiwum ogłoszeń – maj 2022 r.

1.05.2022 Dziś w III niedzielę wielkanocną, w Dniu Narodowego Czytania Pisma Świętego, rozpoczyna się XIV Tydzień Biblijny przeżywany pod hasłem „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Zachęcamy w tych dniach do czytania i zagłębiania się w Boże Słowo, szczególnie to zapisane w Ewangelii wg św. Łukasza. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci NMP, które są odprawiane …

Archiwum ogłoszeń – marzec 2022 r.

6.03.2022 W Popielcową Środę rozpoczęliśmy uroczyście Wielki Post. Jest to czas duchowego przygotowania do godnego przeżycia świąt Wielkanocnych, największych świąt chrześcijaństwa związanych z wydarzeniami męki śmierci i zmartwychwstania (Paschy) Chrystusa; wydarzeniami, które stanowią fundament Kościoła i naszej wiary. Ponieważ są to najważniejsze święta, dlatego domagają się specjalnego przygotowania, by móc je należycie przeżyć. W Wielkim …

Archiwum ogłoszeń – sierpień 2022

7.08.2022 Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Vyacheslava Bystrytskiego, pracującego na misjach na Ukrainie. Przez całą niedzielę będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach Św. zbierał będzie ofiary na rzecz osób poszkodowanych na skutek rosyjskiej agresji. W sobotę 13 sierpnia po wieczornej Mszy Św. zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie. W procesji wokół kościoła możemy nieść zapalone …

Archiwum ogłoszeń – styczeń 2022 r.

2.01.2022 r. W najbliższy wtorek o 18.oo. będziemy polecać Panu Bogu naszych zmarłych w wypominkach całorocznych; następnie w ich intencji zostanie odprawiona Msza Św. We czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w Polsce Uroczystością Trzech Króli. Msze Św. wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone są na Misje Św. Podczas każdej …

Archiwum ogłoszeń – wrzesień 2022 r.

4.09.2022 11.09.2022 18.09.2022 25.09.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE ROK 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE ROK 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE ROK 2021