Powrót do Ogłoszenia

Archiwum ogłoszeń – sierpień 2022

7.08.2022

 • Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Vyacheslava Bystrytskiego, pracującego na misjach na Ukrainie. Przez całą niedzielę będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach Św. zbierał będzie ofiary na rzecz osób poszkodowanych na skutek rosyjskiej agresji.
 • W sobotę 13 sierpnia po wieczornej Mszy Św. zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie. W procesji wokół kościoła możemy nieść zapalone świece. Serdecznie zapraszamy.
 • W następny poniedziałek będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP, znaną w Polsce jako Uroczystość Matki Bożej Zielnej. Po każdej Mszy Św. nastąpi poświęcenie bukietów z ziół, kwiatów, warzyw i owoców. Przygotowane wcześniej bukiety będzie można nabywać przy kiosku parafialnym.
 • 15 sierpnia wspominamy także 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej – „Cudu nad Wisłą” i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
 • Tego dnia odbędzie się tradycyjna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki w Rokitnie. Pielgrzymi wyruszą sprzed naszego kościoła o godz. 8.oo, zbiórka – o 7.3o.

Uroczysta suma w Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej zostanie odprawiona o godz. 11.3o. Powrót autokarem, który będzie czekał przy kościele w Rokitnie o godz. 14.oo.

Zapraszamy do udziału.

 • Przypominamy o zachęcie polskich biskupów do zachowania w sierpniu abstynencji od alkoholu.
 • Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy między innymi odpowiedź na coraz częstszy zarzut, że do niedawna Kościół zabraniał indywidualnego czytania Pisma Świętego, a w wakacyjnym cyklu reportaż o duchowych i kulinarnych smakach Podhala. W „Niedzieli” warto przeczytać tekst „Jak stawić opór pokusie?” W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł o Żołnierzach Chrystusa – W obliczu kryzysu męstwa świadczą oni o sile wiary, jaką powinien kształtować w sobie każdy mężczyzna. Przełamują stereotyp, że różaniec jest modlitwą dla starszych kobiet i pokazują, ile znaczy zjednoczenie mężczyzn pod sztandarem Boga.
 • Życzymy naszym Gościom i Parafianom błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku.

14.08.2022

 • Jutro będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP, znaną w Polsce jako Uroczystość Matki Bożej Zielnej. Msze Św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego, a po każdej Mszy Św. nastąpi poświęcenie bukietów z ziół, kwiatów, warzyw i owoców. Przygotowane wcześniej bukiety będzie można nabywać przy kiosku parafialnym.
 • Będziemy też wspominać 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej – „Cudu nad Wisłą” i modlić się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
 • Tego dnia odbędzie się tradycyjna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki w Rokitnie. Pielgrzymi wyruszą sprzed naszego kościoła o godz. 8.oo, zbiórka – o 7.3o.

Uroczysta suma w Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej zostanie odprawiona o godz. 11.3o. Powrót autokarem, który będzie czekał przy kościele w Rokitnie o godz. 14.oo.

Zapraszamy do udziału.

 • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na generalny remont Domu Parafialnego.
 • Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Polecamy dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego” z kolejną płytą z cyklu Biblia Audio, a na niej trzy księgi mądrościowe: Księga Hioba, Księga Psalmów i Księga Przysłów. W „Niedzieli” warto przeczytać tekst „Jak przebaczyć po zdradzie? Czy da się wrócić do siebie po zdradzie? Jak naprawić małżeństwo?” W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł „Cud, który zatrzymał Rosję”.
 • Po Mszach Św. będzie można złożyć podpis pod poparciem obywatelskiego projektu ustawy „Stop agresji wobec chrześcijan”.
 • Życzymy naszym Gościom i Parafianom błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.

21.08.2022

 • We wtorek, w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Jest wyrazem czci i szacunku dla milionów ofiar reżimów totalitarnych, przede wszystkim więźniów obozów koncentracyjnych, zagłady i pracy, sowieckich gułagów czy stalinowskich katowni. Będziemy się modlić się wspólnie w ich intencji.
 • W najbliższy piątek będziemy przeżywali Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze Św. zostaną odprawione w tym dniu o godz. 7.oo, 8.oo, 9.oo, 17.3o oraz 18.3o.

Po Mszy Św. o 8.oo zostanie odprawione nabożeństwo do Patronki naszej parafii – św. Anny. Będzie ono celebrowane każdego 26 dnia miesiąca. Można składać intencje, które będziemy polecali orędownictwu św. Anny.

 • W związku z Uroczystością w piątek nie obowiązuje zachowanie postu.
 • Władze Archidiecezji Warszawskiej z dniem 26 sierpnia odwołują z funkcji wikariusza naszej parafii księdza Radosława Wołkowyckiego i kierują go do pracy w duszpasterstwie akademickim przy kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Dziękujemy ks. Radkowi za trzyletnią posługę w naszej parafii. Pożegnamy Go w niedzielę 28 sierpnia podczas Mszy Św. o godz. 12.oo.

 • Dziękujemy także za pomoc księdzu Adamowi Janowskiemu. 26 sierpnia obejmie On obowiązki wikariusza w parafii św. Józefa w Pruszkowie.
 • Tego dnia obowiązki wikariusza w naszej parafii obejmie ks. Paweł Zienkiewicz. Serdecznie Go witamy.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary na rzecz remontu domu parafialnego. I te złożone dzisiaj na tacę, i te przekazywane indywidualnie. Trwają prace przy montażu nowego dachu (powierzchnia dachu to ponad 600 m2), wymieniana jest instalacja grzewcza i kanalizacyjna.
 • Również dzisiaj po Mszach Św. będzie można złożyć podpis pod poparciem obywatelskiego projektu ustawy „Stop agresji wobec chrześcijan”.
 • Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać między innymi rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. A w wakacyjnym cyklu o duchowych i kulinarnych smakach Podlasia. W „Niedzieli” znajdziemy artykuł: „Maryja przemówiła w Gietrzwałdzie”. W Lourdes Matka Boża objawiła się osiemnaście razy, w Fatimie – sześć. W Gietrzwałdzie w ciągu niespełna 3 miesięcy ok. 160 razy.  W tygodniku „Idziemy” polecamy wywiad z ks. dr Markiem Dziewieckim „Po co celibat?”.
 • Życzymy naszym Gościom i Parafianom błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

28.08.2022

Permalink do tego artykułu: https://swietaanna.mkw.pl/?page_id=8227