Powrót do Małżeństwo

Nauki przedmałżeńskie

W naszej parafii prowadzimy dwa rodzaje kursów:
1. NAJWIĘKSZA JEST MIŁOŚĆ
2. RADOŚĆ I NADZIEJA

Oba kursy są zaakceptowane przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej. Nauki prowadzone są przez małżeństwa, które mają odpowiednie przeszkolenie oraz pozwolenie wydane przez Archidiecezję Warszawską. Każdemu kursowi towarzyszy ksiądz z parafii.

PLANOWANE KURSY

Kurs RADOŚĆ I NADZIEJA
jesień 2023

ZASADY ORGANIZACYJNE Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA

 • Ze względu na pracę metodą warsztatową, w kursie mogą uczestniczyć wyłącznie PARY Narzeczonych – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób. Narzeczeni chętni do udziału w kursie muszą wypełnić formularze zgłoszeniowe. W celu otrzymania formularzy i zgłoszenia się na kurs prosimy o kontakt na adres: katechizacjanarzeczonych@gmail.com

Wypełnienie i przesłanie formularzy przez oboje Narzeczonych rezerwuje miejsce na naszym kursie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 09.10.2023r. , liczba miejsc jest ograniczona.

FORMULARZ DLA NARZECZONEJ

FORMULARZ DLA NARZECZONEGO

 • Po wypełnieniu formularza, ok. 10 dni przed pierwszym spotkaniem, małżonkowie prowadzący grupę warsztatową wyślą do uczestników zadanie przygotowujące do udziału w kursie. Następnie pomiędzy spotkaniami w parafii Narzeczeni będą musieli wykonać 5 zadań, które są integralną częścią kursu.
 • Warunkiem otrzymania zaświadczenia ukończenia kursu jest 100% OBECNOŚCI obojga Narzeczonych na spotkaniach w parafii oraz realizacja 5 zadań domowych. Kurs będzie odbywał się w dniach:
  21 października  4 i 18 listopada oraz 2 grudnia 2023 roku w godzinach 15.00 – 21.00 w parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim.
 • W ramach przygotowania do małżeństwa, Narzeczeni powinni dodatkowo wziąć udział w 3 spotkaniach w Poradni Rodzinnej. Spotkania te NIE ODBYWAJĄ SIĘ podczas kursu. Należy umówić się na nie dodatkowo z nauczycielami metod naturalnego rozpoznawania płodności w Parafialnej Poradni Rodzinnej.
 • Koszt kursu wynosi 150 zł od osoby. Pieniądze przeznaczone są na podręczniki i niezbędne materiały potrzebne do przeprowadzenia kursu.

Kurs NAJWIĘKSZA JEST MIŁOŚĆ

wiosna 2023

 1. Ze względu na pracę metodą wykładową i warsztatową w kursie mogą uczestniczyć wyłącznie pary narzeczonych – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób.
 2. Warunkiem otrzymania zaświadczenia ukończenia kursu jest OBECNOŚĆ obojga Narzeczonych na spotkaniach w Parafii oraz realizacja zadań domowych.
 3.  Kurs będzie odbywał się w dniach: 4  czerwca, 11 czerwca, 18 czerwca, 25 czerwca
  i 2 lipca 2023 roku w godzinach 16.10 – 18.20 w parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim w Domu Parafialnym w SALI KONFERENCYJNEJ na pierwszym piętrze.
 4. Przed drugim i kolejnymi spotkaniami prosimy o przeczytanie treści z podręcznika
  i wykonanie ćwiczeń w domu.
 5. W celu otrzymania formularzy i zgłoszenia się na kurs prosimy o kontakt na adres: powazkaanna1968@gmail.com

Wypełnienie i przesłanie formularzy przez oboje Narzeczonych rezerwuje miejsce na naszym kursie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 29.05.2023r.

 • Niezbędny do przeprowadzenia Kursu jest podręcznik z ćwiczeniami, z którego korzystamy, a który otrzymają Państwo na pierwszym spotkaniu. Koszt podręcznika około 41 zł. od osoby. Za udział w Kursie składamy ofiarę.
 • W ramach przygotowania do małżeństwa, Narzeczeni powinni dodatkowo wziąć udział w 3 spotkaniach w Poradni Rodzinnej. Spotkania te NIE ODBYWAJĄ SIĘ podczas kursu. Należy umówić się dodatkowo z Doradcą życia rodzinnego w Parafialnej Poradni Rodzinnej, najpóźniej 3 miesiące przed ślubem.

Permalink do tego artykułu: https://swietaanna.mkw.pl/?page_id=4669