Powrót do Ogłoszenia

Archiwum ogłoszeń – marzec 2021 r.

7.03.2021

 • Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w najbliższy czwartek 11 marca i potrwają do niedzieli 14 marca włącznie. Poprowadzi je o. Ekspedyt Osiadacz, kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Skępem.
 • Program rekolekcji:

we czwartek, w piątek i w sobotę Msze Św. z naukami będą odprawione

o godz. 9.oo, 10. 3o, 18.3o i o 20.oo; w niedzielę wg stałego porządku.

 • Spowiedź Św. będzie się rozpoczynać przed każdą Mszą Św.
 • W związku z rekolekcjami w najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawione o godz. 8.oo, 17.3o oraz 19.3o.
 • Rekolekcje dla młodzieży i dzieci rozpoczną się w poniedziałek 15 marca i będą prowadzone drogą on-line.
 • Dzisiaj o godz. 17.oo w sali parafialnej odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z grupy C.

A w ramach przygotowań do I Komunii Św. zapraszamy dzisiaj na godzinę 16.oo na Mszę św. dzieci klas trzecich ze szkoły nr 1; w niedzielę za tydzień – ze szkoły nr 5.

 • Przypominamy o wielkopostnym dziele jałmużny – do skarbonek pod chórem można składać ofiary na rzecz biednych w parafii i na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

W zakrystii można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny.

 • Dziś rozpoczynamy drugi etap parafialnej akcji charytatywnej ZIARNO DOBROCI. Przez najbliższy tydzień będzie można przynosić zakupione produkty, które przed świętami przekażemy osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Okres Wielkiego Postu jest dobrym czasem na podzielenie się z chorymi, biedniejszymi od nas.

Osoby, które zdecydują się pomóc, mogą ze sobą wziąć ulotkę z ziarnem, która znajduje się przy tablicy informacyjnej w prawej nawie kościoła.

 • W następny piątek, 19 marca po raz piąty wyruszy z Grodziska Mazowieckiego Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ta samotna, nocna wędrówka na pamiątkę Męki Pańskiej, przyciąga co roku kilkadziesiąt tysięcy osób w Polsce i na świecie. Jak co roku grodziska trasa rozpoczyna się w kościele św. Anny o godzinie 20.oo.

Zachęcamy do wcześniejszego indywidualnego uczestnictwa we Mszy Św. Przed wyruszeniem będzie możliwość przyjęcia błogosławieństwa, którego udzieli kapłan po zakończeniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele.

Więcej informacji i zapisy na stronie www.edk.org.pl.

 • Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego „Radość i nadzieja” rozpocznie się w sobotę 27 marca. Można się jeszcze zapisać.
 • Dzisiaj gościmy w naszej parafii Kamila Radzimowskiego – grającego na duduku ormiańskim sprzed 3 tys. lat. Przy głównym wyjściu z  kościoła  będzie możliwość nabycia płyty CD z utworami artysty.
 • Dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

14.03.2021

 • Wczoraj na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy byłego proboszcza naszej parafii Księdza Prałata Lucjana Rutkowskiego. Raz jeszcze dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji uroczystości pogrzebowych Panu Burmistrzowi i Urzędowi Miasta oraz Zakładowi Pogrzebowemu państwa Koperskich.

Dziękujemy też wszystkim za udział w Mszach Św. żałobnych i wspólną modlitwę.

Pod chórem wyłożona jest księga kondolencyjna. Zgodnie z potrzebą serca można w niej umieścić swój wpis.

Msza Św. Gregoriańska w  intencji Księdza Prałata rozpocznie się 5 kwietnia o godzinie 7.oo.

 • Dzisiaj kończymy rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy o. Ekspedytowi, kustoszowi sanktuarium Matki Bożej w Skępem za trud prowadzenie nas ścieżkami rekolekcyjnego skupienia, za głoszone z mocą i z mądrością Słowo.

Nauk rekolekcyjnych wysłuchać możemy na stronie internetowej naszej parafii.

O. Ekspedycie! Dziękujemy Ci za Twoją obecność i życzymy, abyś w swojej dalszej posłudze kapłańskiej i zakonnej nieustannie doświadczał Bożej miłości i łaski, która niech spływa na Ciebie przez dobroć i serdeczności tych do których zostałeś i będziesz posłany.

Rekolekcje dla młodzieży i dzieci rozpoczną się jutro 15 marca i będą prowadzone drogą on-line.

 • W przyszłą niedzielę o godz. 16.oo w kaplicy odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z grupy A, a o 17.oo – z grupy B, dla młodzieży, która rozpoczęła przygotowania w ubiegłym roku.

A w ramach przygotowań do I Komunii Św. zapraszamy dzisiaj na godzinę 16.oo na Mszę św. dzieci klas trzecich ze szkoły nr 5; w niedzielę za tydzień – ze szkoły nr 6.

 • Dziś kończymy parafialną akcję charytatywną ZIARNO DOBROCI, dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc najbardziej potrzebującym parafianom. Wszystkie produkty zostaną przekazane potrzebującym przed świętami wielkanocnymi.
 • W następną niedzielę będzie można wspomóc dzieci ze szkoły specjalnej w Grodzisku Mazowieckim – będą one rozprowadzać własnoręcznie wykonane kartki wielkanocne.

Przypominamy o wielkopostnym dziele jałmużny – do skarbonek pod chórem można składać ofiary na rzecz biednych w parafii i na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

W zakrystii można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny.

 • W najbliższy piątek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze Św. tego dnia zostaną odprawione o godz. 7.oo, 8.oo, 9.oo, 17.3o i o 18.3o – zbiorowa Msza Św. w intencji solenizantów.

W tym dniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawione o godz. 1o.oo, 17.oo i 19.15.

Natomiast wieczorem po raz piąty wyruszy z naszej świątyni Ekstremalna Droga Krzyżowa. Więcej informacji i zapisy na stronie www.edk.org.pl.

 • W najbliższą sobotę zapraszamy na godzinę 10.oo na spotkanie osoby ubogie i potrzebujące z terenu naszej parafii.
 • Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają na Nieszpory z uroczystym wyznaniem Wiary w najbliższy wtorek i czwartek o godz. 19.3o w kościele.
 • Dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

21.03.2021

 • Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Do tej pory towarzyszyło nam wezwanie do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.

Od dziś w kościele zasłaniamy krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 9.oo, 17.3o i 19.15 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17.3o rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach.

 • Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwią nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

Obrzęd poświęcenia palm odbędzie się przed każdą Mszą Św. w kościele.

 • W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. będą odprawione o godz. 7.oo, 8.oo, 9.oo, 17.3o i 18.3o. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Księga adopcji będzie wyłożona pod chórem.
 • Dzisiaj o godz. 16.oo w kaplicy odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z grupy A, a o 17.oo – z grupy B, dla młodzieży, która rozpoczęła przygotowania w ubiegłym roku.

A w ramach przygotowań do I Komunii Św. zapraszamy dzisiaj na godzinę 16.oo na Mszę św. dzieci klas trzecich ze szkoły nr 6.

 • W najbliższy piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej.
 • Odnowa w Duchu Św. zakończyła Rekolekcje Ewangelizacyjne (REO). Szesnastu uczestników rekolekcji postanowiło przyjąć Jezusa Chrystusa jako Pana ich życia i Zbawiciela.
 • Przypominamy o wielkopostnym dziele jałmużny – do skarbonek pod chórem można składać ofiary na rzecz biednych w parafii i na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

W zakrystii można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny.

 • Dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

28.03.2021

 • Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia mają nam pomóc w głębokim przeżyciu tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

Obrzęd poświęcenia palm odbywa się przed każda Mszą Św.

Spowiedź Św. dziś odbywa się w kościele, w kaplicy św. Józefa oraz w wystawionym na zewnątrz konfesjonale.

 • W związku z kolejnymi obostrzeniami informujemy, że w naszej świątyni jednocześnie może przebywać 20 osób. Pozostałych przybyłych zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Św. na nagłośnionym placu kościelnym

Przypominamy o zasadach sanitarnych dotyczących dezynfekcji, zasłaniania maseczką ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego.

 • Dzisiaj na Facebookowej stronie naszej parafii będzie można oglądać na żywo transmisję Mszy Św. o godzinie 12.oo, transmisję Gorzkich Żali o godzinie 17.3o. oraz Mszy Św. o 18.3o.
 • W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę będzie można przystąpić do Spowiedzi Św.: przed każdą Mszą Św., a wieczorem od godz. 18.oo.
 • Spowiedź Św. w Wielki Czwartek odbywać się będzie w godzinach 14.oo – 17.oo, w Wielki Piątek w godzinach 8.oo – 12.3o oraz 14.oo – 17.oo.

Przypomnę, że w tych dniach sprawuje się liturgię tylko w godzinach wieczornych.

 • Święte Triduum Paschalne
 • rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 19.oo. Po Mszy Św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Będzie możliwa adoracja z zachowaniem obowiązujących przepisów.
 • W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.oo. Adoracja krzyża będzie możliwa po liturgii przez przyklęknięcie bądź ukłon.

Obowiązuje w tym dniu post ścisły. Wierni od 18 do 60 roku życia mogą spożyć w ciągu dnia tylko jeden posiłek do syta. Wszystkich po ukończeniu 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma dyspensy od postu.

 • W Wielką Sobotę (o ile nie zostaną ogłoszone kolejne obostrzenia) w godzinach 8.oo-15.oo przy kościele dla chętnych będzie miało miejsce błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny. Prosimy o wydelegowanie jednego członka rodziny oraz zachowanie odpowiednich odległości.

Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.oo.

 • Mszę św. Rezurekcyjną odprawimy w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.oo. Pozostałe Msze Św. o godz. 9.oo, 10.3o, 12.oo, 13.15. 18.3o i o 20.oo.
 • W drugi dzień Świąt Msze Św. według porządku niedzielnego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Liturgia Triduum Paschalnego będzie transmitowana na Facebooku.

 • Kancelaria parafialna będzie czynna w najbliższym tygodniu do wtorku włącznie. W sprawach pilnych prosimy o kontakt  księżmi na plebanii.
 • Dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

Permalink do tego artykułu: https://swietaanna.mkw.pl/?page_id=5394