Powrót do OGŁOSZENIA PARAFIALNE ROK 2019

Archiwum ogłoszeń – grudzień 2019 r.

1.12.2019 r I Niedziela Adwentu

 • Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Od jutrzejszego poniedziałku setki tysięcy dzieci w całej Polsce ruszą na Roraty, często odprawiane wcześnie rano. Rodzice zwykle stają na głowie, by dzieci zdążyły do kościoła i do szkoły, a oni do pracy. I tak przez cztery tygodnie. Czy coś podobnego jest możliwe w innym europejskim Kościele? Nie sądzę. Może sobie tego nie uświadamiamy, ale ci, którzy chodzą na Roraty, uczestniczą w czymś naprawdę wielkim. Tego rodzaju modlitwa i gorliwość muszą budować duchową siłę, ale też chrześcijańską tożsamość.
 • Zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6.3o. Dzieci przychodzące na Roraty wezmą udział w konkursie z nagrodami. A po Roratniej Mszy Św. zapraszamy dzieci do kawiarenki na słodka bułkę i ciepłą herbatę.
 • Dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. poświęcane będą opłatki na stół wigilijny. Można je będzie nabywać w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Będą także do nabycia świece „Caritas”; dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla biednych, potrzebujących wsparcia dzieci.
 • Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii w dniach 13 – 15 grudnia. Poprowadzi je w tym roku Ojciec Terencjan, franciszkanin z Warszawy. Zachęcamy do licznego udziału.
 • W Adwencie wystawiony zostanie specjalny kosz, do którego będziemy mogli składać produkty żywnościowe na świąteczne paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 • Dziś o godz. 16.oo w kościele odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. oraz ich rodziców.
 • W najbliższy wtorek o 18.1o. będziemy polecać Panu Bogu naszych zmarłych w rocznych wypominkach, a później o 18.3o w ich intencji będzie odprawiona Msza Św.
 • W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Msze św. będą odprawione o godz. 6.3o, 8.oo, 17.3o, 18.3o. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo. Spowiedź św. rozpocznie się 15 minut przed każdą Mszą Św. Również w najbliższy piątek odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne nowo powstałego chóru w naszej parafii. Wszystkich, którzy chcieli by śpiewać w chórze, zapraszamy po mszy wieczornej do domu parafialnego.
 • Najbliższa sobota to I Sobota miesiąca. Po Mszy Św. wieczornej odprawimy wieczór maryjny według stałego porządku. Adorację poprowadzi Wspólnota Domowego Kościoła. Zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21.oo. Natomiast rano po Roratniej Mszy Św. naszą parafię odwiedzi Św. Mikołaj. Zapraszamy na spotkanie ze Św. Mikołajem, który zapewne przygotował dla grzecznych dzieci podarunki.
 • Przyszła – druga niedziela Adwentu obchodzona będzie jako Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W tym dniu w kościołach będzie przeprowadzana zbiórka pieniężna, która wesprze diecezje i wiernych.Natomiast w naszym kościele w tym dniu odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Początek o 13.3o. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 • Za dzisiejsze ofiary złożone na rzecz Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie w imieniu alumnów i władzy seminaryjnej składamy serdeczne podziękowanie.
 • Dzisiaj po wszystkich Mszy świętej odbędzie się kwesta na wsparcie Specjalnej Szkoły „Krok po Kroku” im. bł. Edmunda Bojanowskiego dla dzieci autystycznych, niepełnosprawnych intelektualnie, prowadzonej przez parafię bł. E. Bojanowskiego w Warszawie.
 • Jutro rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, wg następującego porządku:

2.12. – poniedziałek  – ul. Żyrardowska (bez bloków), ul. Gruntowa, ul. Czapli, 

 1. ul. Cyraneczki, ul. Żurawia, ul. Kasztanowa, ul. Jaworowa (cała)

3.12. – wtorek – ul. Malinowa, ul. Polna, ul. Kresowa, ul. Poziomkowa, ul. Słonecznikowa,  ul. Głogowa

4.12. – środa – ul. Żyrardowska 35 i 35A, ul. Żytnia, ul. Garbarska, ul. Spiska, ul. Fabryczna

5.12. – czwartek – ul. Bałtycka 10a, 11 abcd, ul. Bałtycka (niska zabudowa)

7.12. – sobota – ul. Bałtycka 8,10,12,18, ul. Żwirki i Wigury 7a oraz niska zabudowa, ul. Obrońców Getta 11, ul. Hynka, ul. Strażacka

9.12. – poniedziałek – ul. Bałtycka 30a, ul. Obrońców Getta 12, ul. Żwirki i Wigury 15a, ul. 1 Maja, ul. Szpakowskiego, ul. Kowalska

Wizytę duszpasterską od poniedziałku do piątku rozpoczynamy od godz. 17.oo, natomiast w sobotę od godz. 13.oo. W zakrystii są przygotowane kartki informacyjne o kolędzie na dany tydzień. Bardzo prosimy parafian, którzy mieszkają w blokach do których udamy się w tym tygodniu o wzięcie takiej kartki i powieszenie jej na klatce schodowej. Podczas trwania kolędy, wieczorem spowiadać będziemy przed Mszą Św.

 • Dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

8.12.2019 r. II Niedziela Adwentu

 • Przypominamy, że przez cały Adwent w dni powszednie o 6.3o odprawiamy Roraty. Serdecznie zapraszamy do wspólnego czuwania i oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
 • W najbliższy piątek rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Trwać będą do niedzieli włącznie, a poprowadzi je w tym roku Ojciec Terencjan, franciszkanin z Warszawy. Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi będą odprawione w piątek i w sobotę o godz. 6.3o, 9.oo, 1o.3o, 18.3o i o 20.oo. W niedzielę wg stałego porządku.Zorganizujmy sobie czas tak, aby uczestniczyć w rekolekcjach oraz skorzystać z Sakramentu Pokuty. Zachęcamy do licznego udziału.
 • Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej. Są też do nabycia świece „Caritas”; dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla biednych, potrzebujących wsparcia dzieci.
 • W okresie Adwentu wystawiony jest specjalny kosz, do którego możemy składać produkty żywnościowe na świąteczne paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 • Dziś w naszym kościele odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Początek o 13.3o. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 • Dziś także przeżywamy Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po Mszach Św. do puszek przeprowadzana jest zbiórka pieniężna, która wesprze diecezje i wiernych.
 • Spotkanie opłatkowe osób ubogich i potrzebujących z naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 15.oo. Serdecznie zapraszamy.
 • Pod chórem wyłożona jest Księga Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i Zagrożonego. Zachęcamy do specjalnej modlitwy w intencji konkretnego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki oraz do wpisu do w/w Księgi.
 • Informujemy, że akcja zbierania makulatury z przeznaczeniem na Misje zostaje zawieszona do odwołania.
 • Wizyta duszpasterska, zwana kolędą, w tym tygodniu odbędzie wg następującego porządku:

9.12. – poniedziałek  – ul. Bałtycka 30a, ul. Obrońców Getta 12, ul. Żwirki i Wigury 15a,

ul. 1 Maja, ul. Szpakowskiego, ul. Kowalska

10.12. – wtorek – ul. Konspiracji, ul. Krótka, ul. Bałtycka 30b

11.12. – środa – ul. 11 listopada

12.12. – czwartek – ul. Spółdzielcza 4, 6, 10, 11, 11a, 11b,13

16.12. – poniedziałek – ul. Żyrardowska 47, ul. Limanowskiego, ul. Żwirki i Wigury 7b

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 17.oo. W zakrystii są przygotowane kartki informacyjne o kolędzie na dany tydzień. Bardzo prosimy parafian, którzy mieszkają w blokach do których udamy się w tym tygodniu o wzięcie takiej kartki i powieszenie jej na klatce schodowej. Podczas trwania kolędy, wieczorem spowiadać będziemy przed Mszą Św.

 • Dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

15.12.2019 r III Niedziela Adwentu

 • Dziś mamy trzeci i ostatni dzień rekolekcji adwentowych. Dziękujemy naszemu rekolekcjoniście o. Terencjanowi za prowadzenie nas drogami adwentowego czuwania i przygotowanie serc na święta Bożego Narodzenia. Życzymy też obfitości Bożych łask i błogosławieństwa na dalsze posługiwanie na Bożą chwałę i ku pożytkowi ludzi.
 • Po Mszach Św. ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki.
 • Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej. Są też do nabycia świece „Caritas”; dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla biednych, potrzebujących wsparcia dzieci.
 • W najbliższy piątek o godz. 18.oo odbędzie się spotkanie nowo powstałego w naszej parafii chóru. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chętne i utalentowane.
 • Do chorych udamy się w sobotę 21 grudnia przed południem. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
 • Pan Burmistrz zaprasza na „Wigilię dla osób samotnych”, która odbędzie się w sobotę 21 grudnia o godz. 10.oo w Mediatece naprzeciwko Parku Skarbków. Przewidziany jest poczęstunek i wspólne kolędowanie.
 • Wizyta duszpasterska w tym tygodniu odbędzie wg następującego porządku:

16.12. – poniedziałek  – ul. Żyrardowska 47, ul. Limanowskiego, ul. Żwirki i Wigury 7b

17.12. – wtorek – al. Mokronoskich, ul. Zakątek, ul. H. Kołłątaja, ul. Sportowa, ul. J. Bema,  ul. W. Orkana

18.12. – środa – ul. Staszica 1-69 (osiedla)

19.12. – czwartek – ul. Daleka (niska zabudowa bez osiedli i bloków)

20.12. – piątek – ul. J. Chełmońskiego, ul. A. Fredry

 • Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 17.oo.
 • W zakrystii są przygotowane kartki informacyjne o kolędzie na dany tydzień. Bardzo prosimy parafian, którzy mieszkają w blokach, do których udamy się w tym tygodniu o wzięcie takiej kartki i powieszenie jej na klatce schodowej.
 • Podczas trwania kolędy, wieczorem spowiadać będziemy przed Mszą Św.
 • Ciąg dalszy kolędy nastąpi po świętach Bożego Narodzenia.
 • Dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

22.12.2019 r.
IV Niedziela Adwentu

 • Dziś ostatnia już niedziela Adwentu. Jutro i pojutrze zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.3o. We wtorek dzieci uczestniczące w roratach codziennie otrzymają specjalnie wyróżnienia, a wszystkie dzieci uczestniczące tego dnia w roratach – prezenty.
 • W najbliższy wtorek 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Tego dnia zachowujemy tradycyjny post. Msze Święte będą odprawiane tylko rano o godz. 6.3o i 8.oo. Nie będzie Mszy św. wieczornej. O północy odprawimy Uroczystą Pasterkę, na którą zapraszamy wszystkich naszych parafian, a także przybyłych gości. Pozostałe Msze św. w I dzień Świąt o godz. 9.oo, 1o.3o, 12.oo, 18.3o i o 2o.oo. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.oo.Ofiary składane na tacę podczas Pasterki jak zawsze przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia.
 • W II dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia, Msze św. w/g porządku niedzielnego.  Z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy Św. w kaplicy o 12.oo.
 • Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na KUL.
 • Następna niedziela to Święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy Św. o 12.oo w kaplicy będzie miało miejsce błogosławieństwo dzieci i ich rodziców.
 • Po Mszach Św. ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki.
 • Dziękujemy tym, którzy przynosili produkty oraz składali ofiary na paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Za każdy dar, za okazaną życzliwość i dobroć w imieniu tych którzy otrzymali paczki składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy również paniom, które podjęły się trudu rozprowadzenia świątecznych podarunków. Bóg zapłać.
 • Grupa Akademicka Klema przy parafii Matki Bożej Niestającej Pomocy zaprasza wszystkich pełnoletnich na „Sylwester z Klemą”. Zabawa rozpocznie się 31 grudnia o godz. 2o.oo w Kawiarence pod Dobrym Aniołem przy ul. Piaskowej 21. Sylwester ma charakter bezalkoholowy.

Więcej informacji na plakacie oraz na stronie internetowej Grupy www.akademicka.mbnp.waw.pl

 • Po świętach będziemy kontynuować wizytę duszpasterską w/g następującego porządku:

27.12. – piątek  – Władków

28.12. – sobota – Kozery

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 1o.oo.

Ciąg dalszy nastąpi po Nowym Roku.

 • Dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

29.12.2019 r.
I Niedziela po Bożym Narodzeniu

 • W związku z przeżywanym dzisiaj Świętem Świętej Rodziny podczas Mszy Św. o 12.oo w kaplicy będzie miało miejsce błogosławieństwo dzieci i ich rodziców.
 • We wtorek 31 grudnia – ostatni dzień Roku Kalendarzowego. Serdecznie zapraszamy na godz. 18.3o na Mszę św. dziękczynną za cały przeżyty rok 2019. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
 • We środę 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze Św. wg porządku niedzielnego z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy Św. w kaplicy o godz. 12.oo.
 • W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Msze św. będą odprawione o godz. 7.oo, 8.oo, 17.3o, 18.3o. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo. Spowiedź św. rozpocznie się 15 minut przed każdą Mszą Św.
 • Najbliższa sobota to I Sobota miesiąca. Po Mszy Św. wieczornej odprawimy wieczór maryjny według stałego porządku. Zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21.oo.
 • Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. oraz ich rodziców odbędzie się w następną niedzielę o godz. 16.oo.
 • Zachęcamy do obejrzenia wystawy przygotowanej w lewej nawie kościoła przez Akcję Katolicką naszej parafii, a poświęconą Słudze Bożemu Księdzu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.
 • Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 31 grudnia pielgrzymkę do Częstochowy – na noworoczne czuwanie razem z Maryją. Zapisy w kiosku parafialnym po Mszach Św. i u organizatorów pielgrzymek. Szczegóły – na tablicy ogłoszeń parafialnych.
 • Wszystkim Parafianom, którym złożyliśmy wizytę kolędową w grudniu kończącego się roku serdecznie dziękujemy za gościnność, życzliwość, złożone ofiary. Dziękujemy też za zorganizowanie środków transportu.
 • Plan kolędy w nadchodzącym tygodniu:

02.01. – czwartek  – ul. Sportowa 33 a, 33 b, 33 c; początek wizyty o godz. 17.oo

04.01. – sobota – Kozerki; początek wizyty o godz. 10.oo.

W zakrystii są przygotowane kartki informacyjne o kolędzie na dany tydzień. Bardzo prosimy parafian, którzy mieszkają w blokach przy ul. Sportowej o wzięcie takiej kartki i powieszenie jej na klatce schodowej. Podczas trwania kolędy, wieczorem spowiadać będziemy przed Mszą Św.

 • Dobrego tygodnia życzymy naszym Gościom i Parafianom.

Permalink do tego artykułu: https://swietaanna.mkw.pl/?page_id=3637