Pielgrzymka dla parafian na ŚDM (szczegóły wyjazdu)

W czwartek 7 lipca dwóch naszych wikariuszy udało się bezpośrednio do Krakowa, aby przygotować parafialną pielgrzymkę na Światowe Dni Młodzieży, wyznaczyć trasy i znaleźć nocleg z piątku na sobotę. Zadanie jednocześnie trudne i karkołomne, szczególnie, że do wydarzeń zostało niespełna dwa tygodnie. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z wyprawy w szczególności z Krakowskich Błoń, gdzie prawie wszystko jest gotowe, apartamentu papieskiego na Campus Misericordiae, którego nie będzie można zobaczyć podczas ŚDM oraz miejsce głównego spotkania z papieżem.

Wypad okazał się być owocny – w ciągu jednego dnia został znaleziony nocleg, sprawdzone wszystkie drogi, którymi będziemy się poruszać autokarem na okoliczność zakazów wjazdu pojazdom większym, niż 3.5t i wiaduktów.

Podczas ŚDM będziemy uczestniczyć w Drodze Krzyżowej na Krakowskich Błoniach, następnie udamy się na nocleg, by następnego dnia wyruszyć pieszo na Campus Misericordiae i uczestniczyć tak w nabożeństwie wieczornym jak i we Mszy Świętej kończącej Dni Młodych w Archidiecezji Krakowskiej.  Ten ostatni nocleg – zgodnie z 30 letnią tradycją – odbywa się pod chmurką, na miejscu spotkania z papieżem.

Wyjazd w piątek 29 lipca o godzinie 8:00, powrót w niedzielę w późnych godzinach nocnych, gdyż trzeba się liczyć ze wzmożonym ruchem z Krakowa. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Mogą Cię zainteresować...

Permalink do tego artykułu: https://swietaanna.mkw.pl/?p=1895