Wiosenne porządki

razemZa oknem wiosna, słońce coraz bardziej ogrzewa nam twarze. Czas na wiosenne porządki na stronie. Strona parafialna na dziś dzień odnotowuje niecałe 10 000 wizyt miesięcznie, korzysta z niej co piąty parafianin. To dużo. Ogólnopolskie serwisy dały by dużo, żeby docierać z informacją do co drugiego domu.

Treści obecnej strony to skopiowane opracowania rożnych tematów starej strony (sakramenty, liturgia, kancelaria), choć niektóre z liftingiem, dodanie takich funkcjonalności jak ogłoszenia z trzech niedziel wstecz, formularze kontaktowe, mapy.

W ostatnim czasie Domowy Kościół stworzył serwis informacyjny dla małżeństw i rodzin na osobnej podstronie. Na razie ilość przekazywanych informacji utrzymuje się na poziomie jednej tygodniowo. Co prawda nie jest to dużo, ale skupiamy się na wartościowej i rzetelnej informacji.

Sposobów działania może być więcej, zdecydowanie więcej i z wielką przyjemnością je zaaplikujemy na naszą stronę, ale przyszedł czas, żeby zapytać użytkowników strony, by się o niej choć troszkę wypowiedzieli. Chcemy, by zmiany poszły w chcianym i zaplanowanym kierunku.

Najbliższe cele są dwa: odwzorowanie potrzeb mieszkańców parafii względem strony parafialnej i stworzenie grupy ekspertów IT, którzy podejmą się programowej realizacji wyznaczonych celów.

Rozwiązań, które przychodzą do głowy jest mnóstwo – od sklepiku parafialnego online (np. zamów dziś, odbierz w niedzielę), przez wystawianie dokumentów kancelaryjnych z podpisem elektronicznym po obsługę najbardziej wymyślnych form, które za kilka lat staną się standardem.

Chcemy przez jakiś czas każdego pierwszego dnia miesiąca załączyć formularz do wypełnienia, który odpowie na pytania, które stawia grupa ekspercka dotycząca rozwoju serwisu, który będzie serwisem z dużym potencjałem.

 
Chcesz wziąć udział w wiosennych porządkach? Kliknij 😉

 

 

Mogą Cię zainteresować...

Permalink do tego artykułu: https://swietaanna.mkw.pl/?p=1492