A to ciekawe…

20150510-204332.jpg

Kadr z planu „4POKUSY” Reż. Stanisław Klucznik

W naszej parafii odbyła się część zdjęć do filmu ewangelizacyjnego 4POKUSY, który będzie prezentem od młodzieży Archidiecezji Warszawskiej dla papieża Franciszka, kiedy będzie gościł na polskiej ziemi podczas Światowych Dni Młodzieży w roku 2016.  Dzięki życzliwości proboszcza młodzi twórcy sztuki filmowej mogli skorzystać z pomieszczeń i pleneru grodziskiej parafii św. Anny. Ekipa filmowa nie chciała zdradzać wielu szczegółów dotyczących filmu ewangelizacyjnego, wiadomo natomiast, że będzie to film fabularny, opowiadający o młodzieży i ich zmaganiach związanych z życiem Wiarą, Słowem Bożym i Wspólnotą.

Ewangelizacyjne Forum Młodych AW

Ewangelizacyjne Forum Młodych AW

Nie wystarczy – jak mówi scenarzysta – nazwać filmu „Ewangelizacyjnym”, by był rzeczywiście ewangelizacyjny. Ewangelizacyjny jest wówczas, kiedy ktoś patrząc na ten obraz może w jego świetle spotkać się z Jezusem Chrystusem a to powinno zaowocować jakąś konkretną przemianą życia, która – choćby była niewielka – zawsze jest cudem. Ufamy – jak mówią – że to spotkanie z Mistrzem ułatwimy, stworzymy narzędzie, którym będzie można się posługiwać, by głosić światu Bożą Miłość.

Co ciekawe, nie jest to film „niskobudżetowy”. Powstaje dzięki ofiarnej pracy wielu osób w ramach Ewangelizacyjnego Forum Młodych Archidiecezji Warszawskiej, którzy służą swoimi umiejętnościami, czasem, sprzętem i zaangażowaniem. Można więc powiedzieć, że to film, którego budżet wynosi 0 zł i z pewnością to już jest pierwszy cud Bożej Miłości, który oglądamy na własne oczy. To duży cud i trzeba to podkreślić, bo jest to owoc niemal dwuletniej już pracy.

Młodych twórców wspierajmy zatem modlitwą, byśmy mogli doczekać się premierowego pokazu tego dzieła i by przyniosło wiele dobra w młode serca.

Mogą Cię zainteresować...

Permalink do tego artykułu: http://swietaanna.mkw.pl/?p=575